• Hungry Bins - Gra planszowa

Gra planszowa dla dzieci Hungry Bins to gra dla dzeici typu memory, która przybliża tematykę segregacji śmieci. Dzieci odkrywają różne rodzaje odpadów i uczą się rozpoznawać odpowiednie dla nich pojemniki.

85.00
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 15
Paczkomaty InPost 15
Kurier 20
Kurier (Pobranie) 25
Dostępność Mało
Waga 0.5 kg

Nauka i zabawa

Edukacja ekologiczna w przedszkolu czy w domu, poprzez zabawę uroczymi, zawsze głodnymi koszami na śmieci, ułatwia dzieciom zrozumienie istoty segregacji odpadów.

Dzieci chętnie przyswajają wiedzę o przyrodzie i ochronie środowiska jeśli pokażemy im jak w łatwy sposób można nadać rzeczom i produktom drugie życie. Aktualnie dzieci rodzą się w czasach większej dbałości o planetę i szacunku do niej. Przyzwyczajane są w domu, w szkole i w przedszkolu do oglądania różnych pojemników do sortowania odpadów. W połączeniu z szybkością uczenia się i przyswajania przez nie pożądanych zachowań łatwo osiągniemy zamierzone efekty.

Pobudza rozwój Twojego dziecka

Oprócz nauki jak sortować śmieci, w trakcie gry memory Hungry Bins (głodne kosze), dziecko rozwija umiejętności takie, jak:

  • logiczne myślenie i rozumowanie,
  • rozwiązywanie problemów,
  • pamięć i spostrzegawczość,
  • zdolność obserwacji i kategoryzacja,
  • wiedza i umiejętności językowe.

Dużą uwagę zwrócono w grze planszowej na dobór kolorów i obrazków. Aby ułatwić naukę i skojarzenia, zarówno kolory pojemników jak i brzegi kartonowych żetonów ilustrujących właściwe dla koszy rodzaje odpadów, są w tych samych kolorach. Zabawne, wygłodniałe miny koszy na śmieci i dbałość o szczegóły sprawia, że gra planszowa memory przyciąga wzrok i jest w stanie zainteresować i zająć dziecko na przez długi czas.

Ciekawa rozgrywka

Podstawowe zasady gry:

Gra składa się z 32 okrągłych kart (16 par). Karty należy ułożyć grzbietem do góry na płaskiej powierzchni. Gracze kolejno wybierają dwie karty i obracają je zdjęciem do góry. Jeśli gracz znajdzie parę, zatrzymuje jedną z kart przed sobą, a drugą wkłada do odpowiedniego pojemnika na odpady. Jeśli karty nie pasują do siebie, gracz odwraca je zdjęciem do dołu i pozostawia w tym samym miejscu, a kolejka przechodzi na następnego gracza. Koniec gry następuje, kiedy gracze zebrali wszystkie karty. Wygrywa gracz z największą liczbą kart.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiające podstawy rozgrywki:

Gra memory jest odpowiednia dla dzieci od 3 roku życia do 6 lat.

Ekologiczne wykonanie

Gra została wykonana również w sposób ekologiczny:

  • Nie zawiera plastikowych elementów.
  • Wykonana z materiały z recyklingu i  nadających się w 100% do recyklingu.
  • Wykonana z materiałów z certyfikatem FSC.
  • Zapakowana w biodegradowalną folię.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie