Drewniane początki

Pomysł na stworzenie edukacyjnych plansz o ekologii zrodził się na początku 2021 roku. Pierwsza tablica edukacyjna dla dzieci, która zagościła w naszym domu przedstawiała drogę, auta i inne elementy związane z poruszaniem się po jezdni i z samymi pojazdami.

Nasz synek był nią zachwycony. Bardzo długo się nią bawił i wykorzystywał jej ruchome elementy, takie jak autko, koparka, czy dźwig, jako akcesoria do wielu innych zabaw. 

Jako, że sami staramy się żyć w duchu eko, a dbanie o planetę i środowisko jest nam bliskie to postanowiliśmy stworzyć coś kreatywnego dla dzieci, by nauka ekologii była dla nich jeszcze przyjemniejsza. 

Edukacja i zabawa

Kreatywne oraz edukacyjne zabawki dla dzieci dostępne są już wszędzie i ich wybór jest coraz większy. Tablice sensoryczne, plansze manipulacyjne oraz edukacyjne zabawki z różnych materiałów doskonale rozwijają motorykę małą, ćwiczą koordynację ręka - oko oraz wpływają korzystnie na rozwój sensoryczny dzieci. 

Kiedy przeglądaliśmy oferty różnych firm i sklepów oferujących kreatywne, drewniane zabawki, okazało się tych, w tematyce ekologii było bardzo mało. To dało nam pole do stworzenia czegoś nowego, co może wypełnić tą lukę oraz przyczynić się do szerzenia ważnej wiedzy o ekologii oraz dbania o środowisko.

Nasze plansze edukacyjne to świetny pomysł na kreatywne prezenty dla dzieci, które uczą ekologicznych zachowań takich jak segregowanie śmieci, dbanie o środowisko czy wyrzucanie resztek jedzenia do kompostownika. Są też dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które uczą się nazywania przedmiotów oraz czytania. 

Plansze są też dobrym rozwiązaniem jako wyposażenie sal przedszkolnych. Dzieci w grupie rówieśników chętnie nabywają nowych umiejętności, a kreatywne układanki mogą im w tym pomóc. 

Wypróbuj planszę i podziel się przemyśleniami!

Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą na stronie halotuziemia.com - plansze edukacyjne. Jeżeli chciałabyś / chciałbyś podzielić się swoimi przemyśleniami, sugestiami lub masz pomysł na kolejną zabawkę o ekologii - zapraszamy do kontaktu!